fbpx
Preaload Image

YKS -TYT -AYT

YKS 2018 yılında ilk defa uygulanacak olan sınav sisteminin adı. TYT birinci aşama sınavı, AYT ise ikinci aşama sınavının adını oluşturmakta. Lisans bölümlerini tercih edecek adaylar TYT sınavından sonra AYT sınavına girmeleri gerekiyor.

HAZERBEY ANADOLU LİSESİ

Okulumuz öğrencilerinin zorlu sınav maratonunda, değişen müfredat, eğitim teknikleri ve sınav sistemlerinde yapılan değişikliklerini uzman eğitici kadromuz ile 9. Sınıftan itibaren başlayarak desteklemekteyiz. Ayrıca uyguladığımız etüt, kurs programları ve haftalık olarak düzenlediğimiz seviye tespit sınavları ile öğrencilerimizi ülkemizin en seçkin üniversite ve lisans programlarına yerleştirebilme hedeflemekte hazerbey li olmanın farkını YGS-LYS sınavında da ortaya koyuyoruz.

TIBBİYE SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Okulumuzu muadil okullardan ayıran en büyük özellik sınava hazırlık sistemidir. Bilindiği üzere sınav sistemimizde ve müfredat konularında sürekli olarak yapılan değişiklikler sınava hazırlanan öğrencileri olumsuz olarak etkilemektedir. Tıbbiye sağlık meslek lisesi olarak uzman eğitici kadromuz ve rehberlik servisimiz ile birlikte öğrencilerimizi bu zorlu sınava her açıdan hazır hale getirme hedefindeyiz. Diğer sağlık meslek liselerinin aksine 11. Ve 12. Sınıf düzeyinde de öğrencilerimize etüt ders saatlerinde fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve matematik dersleri vererek sorunsuz bir şekilde bu zorlu dönemin hedeflediğimz şekilde üstesinden gelmektedir.