fbpx
Preaload Image

TIBBİYE SAĞLIK MESLEK LİSESİ

A) AKADEMİK

BAŞLIK 1: Saygın meslek hemşirelik!

BAŞLIK 2: Saygın meslekler edindiriyoruz !

Tıbbiye meslek lisesi her şeyden önce öğrencilerinin geleceğini garanti altına almayı kendine ilke edinmiş eğitim öğretim kadromuz ile birlikte öğrencilerimizin mesleki becerilerini kazanması, hayatlarının geri kalanını şekillendirecek olan mesleklerini tanımaları ve kendilerini insan sağlığına adamış bir nefer olmayı ilke olarak kazandırmayı hedeflemiştir.

Toplumda saygınlık kazanmış olan hemşirelik mesleğine öğrencilerini en iyi şekilde hazırlamayı hedeflemiştir. Bu bağlamda öğrencilerimizin en iyi şekilde kişisel beceri ve kabiliyetlerini gösterebilmeleri adına eğittim süresi boyunca sosyal hayatın gereklilikleri konusunda profesyonel destek almaları sağlanmaktadır.

Eğitimini tamamlayan öğrencilerimizin meslek hayatına emin adımlarla giriş yapabilmeleri adına yoğun bir eğitim öğretim programı belirlenmiştir. Ancak okulumuzun asıl politikası öğrencilerimizin ön lisans ve lisans Programlarına devam edebilmeleri üzerine kuruludur. Uygulama anlamında oldukça disiplnli ve sıkı bir eğitimden geçen öğrencilerimiz aynı zamanda üniversite sınavı hazırlığı için gerekli etütler, kurslar, birebir eğitim ve yaz döneminde başlattığımız hızlandırma kurslarımız ile öğrencilerimizin arzulanan bölümlere yerleşmelerini sağlamaktadır.

“Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.” Parolası ile çıktığımız bu yolda Tıbbiye Sağlık Meslek Lisesi olarak öğrencilerimizin geleceğini şekillendirmede üzerimize düşen misyonu tamamlıyoruz.

B) ETÜTLER

Tıbbiye sağlık meslek lisesi olarak öğrencilerimizin gün içerisinde görmüş oldukları

meslek ve kültür derslerinin tekrar ve uygulamalarının yapılmasını sağladığımız hafta içi her gün 9. Sınıftan itibaren başlayan etkin ve nitelikli fertler olma noktasında öğrencilerimizi desteklediğimiz yetiştirme programıdır.

C) KURSLAR

Tıbbiye Sağlık Meslek Lisesi olarak 9. Sınıftan itibaren uzman öğretmen kadromuz ile Birlikte öğrencilerimize üniversite hazırlık programı olarak iki farklı sistem üzerinde çalışılmaktadır.

1. BİREBİR EĞİTİM SİSTEMİ

Öğrencilerimizin eğitim öğretim dönemi içerisinde görmüş oldukları derslerdeki eksiklerinin tamamlanması, akademik başarıya temel hazırlanması amacıyla eğitici kadromuzun ışığında uyguladığımız eğitim progaramıdır.

2. ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

Okulumuzun tüm kademelerinde uygulanan eğitim öğretimde başarıyı ilke edinmiş öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin daha donanımlı bir birey olarak yetişmeleri ve daha iyi bir geleceğe sahip olabilmeleri adına ön lisans ve lisans bölümlerine yerleştirilmelerini sağlayacak olan üniversite hazırlık kurslarıdır. 9. Sınıftan itibaren başlayarak 12. Sınıfa kadar planlı şekilde yürüttüğümüz bu kurslar ile zorlu sınav maratonuna planlı ve programlı bir şekilde profesyonel kadromuz ile hazırlanmaktadır.

D) SANAT

Okulumuz öğrencilerine dönem içerisinde resim , müzik, tiyatro gibi etkinliklerde Görevlendirmeler yapılarak sanatsal faaliyetlere katılım ve ilginin sağlanması, yeteneklerin keşfedilip açığa çıkarılması ve topluma öz güven sahibi nitelikli bireyler kazandırma noktasında hizmet vermektedir. Ülke genelinde yapılan yarışmalara öğrencilerimizin katılımı sağlanmakta ve teşvik edilmektedir. Yerel bazda düzenlemiş olduğumuz şiir dinletisi, konser, koro dinletisi, orotoryo ve tiyatro gösterileri hazırlayan öğrencilerimiz kendilerini ispat etme fırsatı yakalamaktadır.

E) SPOR

Okulumuz öğrencilerinin tüm spor branşlarında müsabakalara hazırlanması il ve ülke genelinde müsabakalara katılımı sağlanmaktadır. Öğrencilerimize ;

Futbol, basketbol, hentbol, futsal, badminton, tekvando, judo, kickboks, muaytai, tenis, yüzme, voleybol, dart ve satranç dallarında, alanlarında uzman antrenör tarafından yetiştirilmektedir.

F) ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrencilerimize bir çok kulüp ile destek veren okulumuz yoğun ders ve kurs programlarının yanında stres atmaları, fiziksel ve zihinsel açıdan öğrencilerimizin gelişimini sağlarken aynı zamanda sosyal yapı içerisinde dışa dönük birerbirey yetiştirme çabası içindedir.

Başlıca kulüplerimiz;

Basketbol, futbol, voleybol, yüzme, badminton, kısa film, röportaj, tiyatro, puzzle, resim, ebru, gitar, sivil savunma, deney, satranç, işaret dili, sosyal dayanışma ve yardımlaşma, sağlık temizlik ve kızılay, fotoğrafçılık kulüplerimizdir.

G) YKS -TYT -AYT

Okulumuzu muadil okullardan ayıran en büyük özellik sınava hazırlık sistemidir. Bilindiği üzere sınav sistemimizde ve müfredat konularında sürekli olarak yapılan değişiklikler sınava hazırlanan öğrencileri olumsuz olarak etkilemektedir. Tıbbiye sağlık meslek lisesi olarak uzman eğitici kadromuz ve rehberlik servisimiz ile birlikte öğrencilerimizi bu zorlu sınava her açıdan hazır hale getirme hedefindeyiz. Diğer sağlık meslek liselerinin aksine 11. Ve 12. Sınıf düzeyinde de öğrencilerimize etüt ders saatlerinde fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve matematik dersleri vererek sorunsuz bir şekilde bu zorlu dönemin hedeflediğimiz şekilde üstesinden gelmektedir.