fbpx
Preaload Image

KURUCU MESAJ

Çağımızda en iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Toplumsal kalkınmamızda eğitim kurumlarına çok büyük işler düşmektedir. Her eğitim kurumu kendi amaç ve hedefleri doğrultusunda göstermiş olduğu faaliyetlerini planlı bir şekilde belirleyip yürütmek zorundadır. Yapılan her işte muhakkak bir plan vardır. Ancak daha başarılı sonuçlar elde etmek için planların üzerinde durularak, düşünülerek en iyi şekilde planlama yapılması lazımdır.

Ulu Önderimizin bir sözünde: “İlk ve orta öğretim mutlaka insanlığın ve medeniyetin gerektirdiği ilmi ve tekniği versin, fakat o kadar pratik bir tarzda versin ki çocuk okuldan çıktığı zaman aç kalmağa mahkûm olmadığına emin olun.” demiştir.  Bizler öğrencilerimizi yetiştirirken Yüce Atatürk’ün işaret ettiği gibi ilmi ve tekniği pratik bir tarzda ve hayatta kullanabilecekleri şekilde vermekteyiz.

Ortaya koyduğumuz misyon ve vizyonu doğrultusunda belirlediğimiz amaç ve hedeflere ulaşabilmek için çok iyi bir planla yola çıkmamız gerektiğinin bilincindeyiz. İyi bir planlamayla kaynak temini, kaynakların öncelik sırasına göre en iyi şekilde değerlendirilmesiyle istenilen amaç ve hedeflere ulaşılması mümkündür. Geleceğe yönelik yeni stratejiler belirlerken mevcut planların değerlendirilmesi ve onlardan yararlanılması daha güçlü palanların hazırlanması zemin hazırlar.

Hazerbey Okulları  olarak, belirlemiş olduğumuz amaç ve hedefleri,  iyi bir takım ruhu ile hareket ederek en üst düzeyde gerçekleştireceğimize inancım sonsuzdur.

 

ORHAN HAZER

Kurucu Müdür

 

HAKKIMIZDA

Hazerbey Okulları , Hazerbey Şirketler topluluğunun eğitim alanındaki son projesidir. 1980’li yıllardan bu yana gıda, ulaşım ve otomotiv gibi sektörlerde yer alan şirketimiz 2000’li yıllarda dershanecililk ve etüt merkezleriyle eğitim-öğretim sistemi içerisine dahil olmuş ve özel okulculuk noktasında İstanbul’da ortaklıklar gerçekleştirmiştir. 2010 yılında yatırımlarını Kastamonu’ya yönlendiren Hazerbey Şirketleri ilk olarak 2011 yılında “Miskos Şekerleme”yi, 2013 yılında da “Tıbbiye Koleji Anadolu Sağlık Meslek Lisesi”ni kurmuş ve 2014 yılında “Hazerbey Koleji Anadolu Lisesi”ni Kastamonu’ya kazandırarak “ilk özel lise” olma ünvanını almıştır.Son olarak 2016 yılında Hazerbey Anaokulu,İlkokulu ve Ortaokulu’nu açarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

VİZYONUMUZ

Hayatı; “eğlenceli bir mücadele olarak görmek” en büyük zenginliğimizdir.

Öğrencilerimizi, bilimsel ve kültürel anlamda yaşıtlarından eğitimin yanında, mücadele ruhu olarak da üstünleştirerek onların hayat içerisinde de kendilerini gösterebilmelerini sağlayan ve gerçekçilikten asla uzaklaşmayan ve öğrenmeyi öğrenen bir birey olarak yetiştirmektir.

 

MİSYONUMUZ

‘‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’’ düşüncesinden yola çıkarak, çağdaş ve yenilikçi metotları kullanarak, bireye bir insan olarak en yüce değeri vermek ve her öğrencinin kendine göre farklılıkları olduğunu kabul edip öğrencimiz ile ona özgü bir model uygulayarak başarıya ulaşmaktır.