fbpx
Preaload Image

HAZERBEY ANADOLU LİSESİ

A) AKADEMİK

Hazerbey Anadolu Lisesi nin temel ilke ve hedefi vatanına ve milletine bağlı birdünya insanı yetiştirmektir. Sınav başarısına yönelik bir öğretim programının yanı sıra kendini her platformda ifade edebilen , entellektüel bakış açısı kazanmış, araştırmacı, üretken, sorgulayıcı, estetik algıları güçlü, iletişim becerileri yüksek, özgür düşünen bireylerin topumda var olmasını sağlamak Hazerbey li olma farkındalığını yaratmak temel hedefimizdir.

Bunun yanında,

→ Öğretmen , öğrenci ve velilerin ortak bir amaca ulaşmak için birlikte sorumluluk aldıkları

→ Ne öğrenildiğinin yanı sıra, nasıl öğrenildiğine önem veren

→ Öğrencilerinin üretken olmalarına önem veren

→ Öğrencilerinin bireysel gereksinimlerini dikkate alan, öğrenmelerini kolaylaştıran ve bireysel yeteneklerini en üst düzeyde kullanabilmelerine olanak tanıyan

→ Bünyemizdeki her bireyin tam manada gelişimini gerçekleştirmesini sağlayan

→ İnsan ilişkilerinin sevgi, saygı, dürüstlük ve adalete dayandığı

Bir eğitim ortamı sağlanmaktadır.

B) ETÜTLER

Hazerbey Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizin gün içerisinde görmüş oldukları

kültür derslerinin tekrar ve uygulamalarının yapılmasını sağladığımız hafta içi her gün 9. Sınıftan itibaren başlayan etkin ve nitelikli fertler olma noktasında öğrencilerimizi desteklediğimiz yetiştirme programıdır.

C) KURSLAR

Hazerbey Anadolu Lisesi olarak 9. Sınıftan itibaren uzman öğretmen kadromuz ile Birlikte öğrencilerimize üniversite hazırlık programı olarak iki farklı sistem üzerinde çalışılmaktadır.

1. BİREBİR EĞİTİM SİSTEMİ

Öğrencilerimizin eğitim öğretim dönemi içerisinde görmüş oldukları derslerdeki eksiklerinin tamamlanması, akademik başarıya temel hazırlanması amacıyla eğitici kadromuzun ışığında uyguladığımız eğitim programıdır.

2. ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

Okulumuzun tüm kademelerinde uygulanan eğitim öğretimde başarıyı ilke edinmiş öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin daha donanımlı bir birey olarak yetişmeleri ve daha iyi bir geleceğe sahip olabilmeleri adına ön lisans ve lisans bölümlerine yerleştirilmelerini sağlayacak olan üniversite hazırlık kurslarıdır. 9. Sınıftan itibaren başlayarak 12. Sınıfa kadar planlı şekilde yürüttüğümüz bu kurslar ile zorlu sınav maratonuna planlı ve programlı bir şekilde profesyonel kadromuz ile hazırlanmaktadır.

D) SANAT

Okulumuz öğrencilerine dönem içerisinde resim , müzik, tiyatro gibi etkinliklerde Görevlendirmeler yapılarak sanatsal faaliyetlere katılım ve ilginin sağlanması, yeteneklerin keşfedilip açığa çıkarılması ve topluma öz güven sahibi nitelikli bireyler kazandırma noktasında hizmet vermektedir. Ülke genelinde yapılan yarışmalara öğrencilerimizin katılımı sağlanmakta ve teşvik edilmektedir. Yerel bazda düzenlemiş olduğumuz şiir dinletisi, konser, koro dinletisi, orotoryo ve tiyatro gösterileri hazırlayan öğrencilerimiz kendilerini ispat etme fırsatı yakalamaktadır.

E) SPOR

Okulumuz öğrencilerinin tüm spor branşlarında müsabakalara hazırlanması il ve ülke genelinde müsabakalara katılımı sağlanmaktadır. Öğrencilerimize ;

Futbol, basketbol, hentbol, futsal, badminton, tekvando, judo, kickboks, muaytai, tenis, yüzme, voleybol, dart ve satranç dallarında, alanlarında uzman antrenör tarafından yetiştirilmektedir.

F) ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrencilerimize bir çok kulüp ile destek veren okulumuz yoğun ders ve kurs programlarının yanında stres atmaları, fiziksel ve zihinsel açıdan öğrencilerimizin gelişimini sağlarken aynı zamanda sosyal yapı içerisinde dışa dönük birerbirey yetiştirme çabası içindedir.

Başlıca kulüplerimiz;

Basketbol, futbol, voleybol, yüzme, badminton, kısa film, röportaj, tiyatro, puzzle, resim, ebru, gitar, sivil savunma, deney, satranç, işaret dili, sosyal dayanışma ve yardımlaşma, sağlık temizlik ve kızılay, fotoğrafçılık kulüplerimizdir.

G) YKS -TYT -AYT

Okulumuz öğrencilerinin zorlu sınav maratonunda, değişen müfredat, eğitim teknikleri ve sınav sistemlerinde yapılan değişikliklerini uzman eğitici kadromuz ile 9. Sınıftan itibaren başlayarak desteklemekteyiz. Ayrıca uyguladığımız etüt, kurs programları ve haftalık olarak düzenlediğimiz seviye tespit sınavları ile öğrencilerimizi ülkemizin en seçkin üniversite ve lisans programlarına yerleştirebilme hedeflemekte hazerbey li olmanın farkını YKS -TYT -AYT sınavında da ortaya koyuyoruz.