fbpx
Preaload Image

HAZERBEY ANAOKULU

YARINLARIMIZA ÖNEM VERİYORUZ!

Hazerbey Anaokulunda yetişen öğrenciler, edindikleri sağlam temel sayesinde başarıyı ömür boyu yaşıyorlar. Öğrenme merakının yitirilmediği,öğrenci odaklı eğitim anlayışı benimsenmektedir.Çocuğun çok yönlü gelişimini hedeflenerek düşünce yeteneği, sosyal bilimler ve performans modüllerinden oluşan bir program uygulanıyor. Öğrenme heyecanı ve merakı ömür boyu süren, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen ve araştırabilen öğrenciler yetiştiriyoruz.

HAZERBEY İLKOKULU

YENİ BİR NESİL YETİŞTİRİYORUZ!

Hazerbey Okullarında ilkokul 1. sınıftan itibaren ezberci değil, öğrencinin akademik becerilerinin, analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesine odaklı bir eğitim sistemi uygulanıyor.
Öğrencilerimiz 1.sınıftan itibaren kendilerini İngilizce ve Almanca’da ifade etmeye başlıyor.
Öğrencilerimizin yaratıcı düşünme becerilerini ortaya çıkararak düşünen ,sorgulayan,araştıran bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Öğrencilerimiz rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteğiyle özgüveni yüksek, güçlü yönlerinin farkında bireyler olarak yetişiyor. Sorunlara anında müdahale edilerek çözüm odaklı düşünme yolları öğretiliyor ve bu süreçte öğrenci cesaretlendiriliyor.
Öğrenci koçluğu sayesinde veli ile iletişimin üst düzeyde olduğu eğitim sistemimizde akademik başarının yanı sıra sosyal faaliyetlere de önem verilmektedir.

HAZERBEY ORTAOKULU

ÖĞRENCİLERİMİZİ HAYATA HAZIRLIYORUZ!

Hazerbey Okulları’nda uygulanan Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi öğrenciye kendini geliştirme, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunuyor. Böylece öğrencilerimiz sadece sınavlara değil hayata da hazırlanıyor.
Akademik başarıya büyük önem veren Hazerbey Okulları öğrencilerine sunduğu rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisiyle de öğrencilerin kendilerini tanıyan İlgi ve yeteneklerinin farkına varan İlgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştiren bireyler olarak yetişmesinin

TIBBİYE SAĞLIK MESLEK LİSESİ

BAŞLIK 1: Saygın meslek hemşirelik!

BAŞLIK 2: Saygın meslekler edindiriyoruz !

Tıbbiye meslek lisesi her şeyden önce öğrencilerinin geleceğini garanti altına almayı kendine ilke edinmiş eğitim öğretim kadromuz ile birlikte öğrencilerimizin mesleki becerilerini kazanması, hayatlarının geri kalanını şekillendirecek olan mesleklerini tanımaları ve kendilerini insan sağlığına adamış bir nefer olmayı ilke olarak kazandırmayı hedeflemiştir.

Toplumda saygınlık kazanmış olan hemşirelik mesleğine öğrencilerini en iyi şekilde hazırlamayı hedeflemiştir. Bu bağlamda öğrencilerimizin en iyi şekilde kişisel beceri ve kabiliyetlerini gösterebilmeleri adına eğittim süresi boyunca sosyal hayatın gereklilikleri konusunda profesyonel destek almaları sağlanmaktadır.

Eğitimini tamamlayan öğrencilerimizin meslek hayatına emin adımlarla giriş yapabilmeleri adına yoğun bir eğitim öğretim programı belirlenmiştir. Ancak okulumuzun asıl politikası öğrencilerimizin ön lisans ve lisans Programlarına devam edebilmeleri üzerine kuruludur. Uygulama anlamında oldukça disiplnli ve sıkı bir eğitimden geçen öğrencilerimiz aynı zamanda üniversite sınavı hazırlığı için gerekli etütler, kurslar, birebir eğitim ve yaz döneminde başlattığımız hızlandırma kurslarımız ile öğrencilerimizin arzulanan bölümlere yerleşmelerini sağlamaktadır.

“Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.” Parolası ile çıktığımız bu yolda Tıbbiye Sağlık Meslek Lisesi olarak öğrencilerimizin geleceğini şekillendirmede üzerimize düşen misyonu tamamlıyoruz.

HAZERBEY ANADOLU LİSESİ

Hazerbey Anadolu Lisesi nin temel ilke ve hedefi vatanına ve milletine bağlı birdünya insanı yetiştirmektir. Sınav başarısına yönelik bir öğretim programının yanı sıra kendini her platformda ifade edebilen , entellektüel bakış açısı kazanmış, araştırmacı, üretken, sorgulayıcı, estetik algıları güçlü, iletişim becerileri yüksek, özgür düşünen bireylerin topumda var olmasını sağlamak Hazerbey li olma farkındalığını yaratmak temel hedefimizdir.

Bunun yanında,

→ Öğretmen , öğrenci ve velilerin ortak bir amaca ulaşmak için birlikte sorumluluk aldıkları

→ Ne öğrenildiğinin yanı sıra, nasıl öğrenildiğine önem veren

→ Öğrencilerinin üretken olmalarına önem veren

→ Öğrencilerinin bireysel gereksinimlerini dikkate alan, öğrenmelerini kolaylaştıran ve bireysel yeteneklerini en üst düzeyde kullanabilmelerine olanak tanıyan

→ Bünyemizdeki her bireyin tam manada gelişimini gerçekleştirmesini sağlayan

→ İnsan ilişkilerinin sevgi, saygı, dürüstlük ve adalete dayandığı

Bir eğitim ortamı sağlanmaktadır.